Pri podvrtnutiach (výrone), pomliaždeninách a natiahnutiach


Podvrtnutie členku je stav, kedy dochádza k vychýleniu až rotácii členku a celej nohy (najčastejšie smerom dovnútra). Podvrtnutie je spravidla bolestivé, nakoľko môže nastať poškodenie kĺbu, väzív a okolitých tkanív. Okrem bolesti je podvrtnutie často sprevádzané podkožným krvným výronom a výrazným opuchom. Príčiny podvrtnutia členku sú hlavne dostúpenie na nerovnú plochu či už pri bežnej chôdzi alebo športe, a preto je členok jedným z najčastejšie poranených kĺbov. Pre úľavu od bolesti, opuchu či zápalu je na slovenskom trhu Flector® EP gél /náplasť. Účinná zložka diklofenak epolamín preniká do miesta poškodenia tkaniva a tlmí práve bolesť, zápal a opuch.

 

Pomliaždeniny dôverne pozná z mladosti asi každý. Vznikajú neprimeraným tlakom na mäkké tkanivo a môžu byť sprevádzané bolestivosťou, opuchom a krvnou podliatinou. V poškodenom tkanive sú pretrhnuté cievky z ktorých sa pod kožou hromadí krv. Tá má zo začiatku červenú až modrú farbu vďaka krvnému farbivu hemoglobínu. Hemoglobín sa však časom mení na farbivá biliverdín (zelené sfarbenie) a bilirubín (žlté sfarbenie), a to je dôvod, prečo pomliaždeninám prischla prezývka modriny… Molekula diklofenaku epolamínu (Flector® EP gél /náplasť) dokáže zmierniť nepríjemný opuch a bolesť, čím pomáha prekonať a skrátiť obdobie potrebné na opravu tkaniva v poškodenom mieste.

 

Natiahnutie sa týka štruktúr ako sú svaly a/alebo šľachy. Natiahnutia sú nepríjemné bolestivé stavy, pri ktorých sú svaly alebo šľachy nadmerne/nerov­nomerne zaťažené a dochádza k ich presileniu. Príčin vzniku môže byť niekoľko, najčastejšie si natiahnutie spôsobí človek sám. Natiahnutie nie je vo väčšine prípadov nebezpečné a bolestivý stav má tendenciu časom sa zlepšiť, avšak pre mnohých ľudí je priorita byť fit čo najskôr (najmä pre športovcov). Flector® EP gél /náplasť skracuje čas reparácie poškodeného tkaniva a zároveň účinne tlmí bolesť v mieste poškodenia svalu/šľachy. Originálna molekula diklofenak epolamín ktorú lieky Flector® EP obsahujú, patrí do skupiny lokálnych nesteroidových antiflogistík, ktoré predstavujú prvú voľbu v liečbe bolesti a zápalu.

bolest5